Wymiana baterii w telefonie iPhone, Samsung, Xiaomi, Huawei, Redmi, Oppo, Motorola, Honor, Nokia, LG, Sony itd.
O wpływach niskich temperatur na utratę energii w urządzeniach elektronicznych korzystających z baterii litowo-jonowych napisano wiele artykułów. Mimo rozbieżności w zawartości merytorycznej podsumowanie było takie same.
Wraz ze spadkiem temperatury, spada napięcie prądu, co powoduje szybsze rozładowywanie się baterii np. w smartfonie. Dodatkowo zauważyć można również wolniejszą pracę urządzenia.
UWAGA!
Nie ładuj telefonu, który znajdował się niskiej temperaturze przez dłuższy czas, może to uszkodzić baterię. Zanim rozpoczniesz ładowanie, odczekaj 30-45 minut.
Jak możesz zapobiec szybkiemu rozładowywaniu się baterii w niskiej temperaturze otoczenia?
- używaj dedykowanych termicznych etui, ewentualnie obudowy wykonanej z materiału lub ze skóry
- korzystaj z Asystenta Google lub Siri za pomocą zestawu słuchawkowego lub słuchawek z mikrofonem, wiele czynności wykonasz bez wyjmowania telefonu np. z kurtki
Jeśli nie masz możliwości zastosowania jednej z powyższych rad to umieść telefon jak najbliżej ciała, może to być kieszeń wewnętrzna kurtki lub np. kieszeń bluzy, którą mamy pod okryciem wierzchnim. To rozwiązanie sprawdzi się jednak tylko w przypadku gdy ograniczymy bezpośredni kontakt telefonu z niską temperaturą. Warto włączyć też tryb oszczędzania baterii.
Wymiana baterii w telefonie…
… to naprawa, z którą nasz profesjonalny zespół serwisantów poradzi sobie w krótkim czasie. Większość tego typu napraw wykonujemy w około 28 minut, od ręki, w salonach oznaczonych jako “right away”.
W celu zlecenia naprawy telefonu (wymiana baterii) lub zakupu termicznego etui, czy słuchawek, dzięki, którym Twój telefon, a przede wszystkim jego bateria będą w lepszej kondycji zapraszamy do naszych salonów.
Gdańsk, Pl. Dominikański 1/3 | Pokaż trasę
Gdańsk, Heweliusza 1-3 | Pokaż trasę
Pruszcz Gdańsk, Grunwaldzka 12 | Pokaż trasę
Tczew, Armii Krajowej 35 | Pokaż trasę
Tczew PKP, Pomorska 18/4 | Pokaż trasę
ZOBACZ pełne dane kontaktowe.
Ciekawostka.
Testfakta, szwedzka firma zajmująca się przeprowadzaniem badań w warunkach labolatoryjnych w grudniu 2018 r. zbadała wpływ zimowej aury na smartfony. Do testów użyto Samsung Galaxy S9+, Nokia 7 Plus, iPhone Xs, Huawei P20 Pro, Sony Xperia XZ3 oraz Motorola Z3 Play.
Testy wykonano w temperaturze -10 *C, gdzie odnotowano zmniejszenie pojemności baterii każdego z w.w. telefonów nawet o 37%. Samoczynne wyłączanie się smartfonów zaobserwowano przy – 30°C.